Buzdolabı Poşetinde Çorba Saklama

Buzdolabı Poşetinde Çorba Saklama
Buzdolabı Poşetinde Çorba Saklama

Buzdolabınızda yer kaplamaması ve zamandan kazanmak için çorbanızı 1’er kişilik porsiyonlara ayırıp 2-3 aya kadar dondurucuda saklayabilirsiniz.

Hazırlanma Süresi: 10 Dakika
Servis: 1 Kişilik
Malzemeler

1 adet buzdolabı poşetini dolduracak kadar çorba

Kullanılan Ürünler
Hazırlanışı

1- Öncelikle çorbanızın soğumasını bekleyin. Bir çorba kasesine buzdolabı poşetini yerleştirin. Çorbanızı bir kepçe yardımı ile buzdolabı poşeti kaplı kasenize dökün.

2- Poşetin ucunu bağlayın. Üzerine çorbanın malzemesi ve dondurucuya girme tarihini yazmayı unutmayın.

3- Kase ile birlikte buzluğa koyun. Ertesi gün donmuş çorbanızı kasesinden çıkarıp, poşetinde buzluğunuza yerleştirebilirsiniz. Isıtmak istediğiniz çorbayı bir gece önceden çıkarın ve buzdolabınızda kase içinde bekletin. Daha hızlandırmak isterseniz poşeti sıcak su altında tutabilirsiniz.

Öneri: Buzlukta en iyi saklanabilen çorbalar şunlardır: Sebze çorbaları, sebze, tavuk ve et suyu ile yapılmış çorbalar, kuru fasülyeli çorbalar, kahverengi veya siyah pirinç ile yapılmış çorbalar, püre kıvamında yapılmış çorbalar, et ve tavuk çorbaları.

Uyarı: Çorbayı sıcak bir halde dondurucuya koymak çorbanın daha uzun sürede donmasına, özellikle sebzeli, makarnalı ve pirinçli çorbaların kalitesinin bozulmasına sebep olabilir. Mutlaka soğumasını bekleyin, bir gece buzdolabında bekletmenizi öneririz.

Fotoğraf Galerisi