Yiyecek Saklamak İçin 9 İlginç İpucu

Yiyecek Saklamak İçin 9 İlginç İpucu
Yiyecek Saklamak İçin 9 İlginç İpucu

Hepimizin farklı bildiği gıda saklama yöntemleri var. Bu yöntemlerin bazıları klasik yöntemlerin dışında ama denemeye değer. Bakalım hangisi bildiklerinizden, hangisi yeni bilgilerden…

Hazırlanışı

1- Kulağa garip gelse de soğanlarının taze kalmasını sağlamak için külotlu çorap harika bir çözüm. Soğanları külotlu çorabın içine tek tek koyun, her soğandan sonra da düğüm atın. Bu şekilde soğanlarınızı 8 aya kadar hiç bozulmadan saklayabilirsiniz.

2- Genelde aynı sepete konan veya aynı torbada saklanan patates, soğan ve elmaları farklı yerlerde muhafaza etmeniz çürümelerini engeller.

3-  Çilek ve böğürtlenlerin çabuk küflenmesini önlemek için yıkarken beklettiğiniz suyun içine sirke koyarak meyveleri yıkayın.

4-  Pratik bir şekilde yemek yapmak için, önceden aldığınız sebzeleri doğrayıp haşladıktan sonra Koroplast Buzdolabı Poşetine koyarak dondurucuda saklayabilirsiniz. Aynı şeyi meyveleriniz içinde yapabilirsiniz. İlk günkü gibi taze kalacaklar.

5-  Otlar ve bitkiler çok çabuk bozulur. Maydanoz, dereotu, kekik muhafaza etmek için Koroplast Buzdolabı Poşeti’ne zeytinyağı ekleyin, karıştırın, dondurucuya atın. Bu şekilde hem bozulmaz, hem de yemeklere ayrı bir tat katar.

6-  Muzların bozulmasını önlemek için, birbirinden ayırın ve saplarını Koroplast Streç Film’le sarın. Bu şekliyle günlerce bozulmadan saklanabilir.

7-  Brokoli, marul, kerevizi ayrı ayrı Koroplast Alüminyum Folyo ile sararak buzdolabında saklayın. Bu şekilde bozulmadan haftalarca taze kalabilir.

8- Mutfağınızda minik bir kum sandığı olsa… Nemli kum veya talaş, kök sebzeleri saklamak için en ideal çözümdür. Aylarca sebzeyi muhafaza edebilirsiniz.

9-  Peynirlerin buzdolabında kurumaması ve bozulmaması için önce pişirme kağıdına sarın, sonra streçleyin.