Tam mevsimindeyken bal kabağıyla hazırlayacağınız birbirinden enfes 5 tatlı!

Tam mevsimindeyken bal kabağıyla hazırlayacağınız birbirinden enfes 5 tatlı!
Tam mevsimindeyken bal kabağıyla hazırlayacağınız birbirinden enfes 5 tatlı!

Damakları şenlendirirken müthiş enerji veren bal kabağının tam mevsimi! İşte bal kabağıyla hazırlanabilecek birbirinden enfes 5 tatlının tarifi

Hazırlanışı

1- Bütün Bal Kabağı Tatlısı

Lezzete giden yolda eğlendiren bütün bal kabağı tatlısı tarifi herkesi bir araya getiriyor.Pişirme kağıdının hayatı kolaylaştıran tarafını yeniden keşfetmek kadar bu tatlıyı sevdiklerinizle hiç tabak kirletmeden kaşıkla yemek de bir o kadar keyifli.

Çikolatalı Ceviz


2- Fırında Tahinli Bal Kabağı Tatlısı

Eminiz bal kabağı tatlısının böylesini hiç yemediniz. Hiç fırını falan karıştırmayalım, tavada şipşak yapıp geçelim diyen lezzet düşkünlerine fırında pişmiş kadar lezzetli bir kabak tatlısı tarifi.

Çikolatalı Elma Dilimleri

 
3-Bal Kabaklı Mozaik Pasta:

Kolları sıvayın çünkü kakaolusuna alıştığımız mozaik pastayı bu sefer bal kabağıyla deneyecek, sonucuna hayran kalacaksınız!

Benmari Usulü Eritilmiş Çikolatalı Mandalina


Tam mevsimi gelmişken bal kabağının o klasik tatlı formundan kurtarmak istiyorsanız, bal kabağıyla başka neler yapılır ki diyorsanız bu Bal Kabaklı Milföy tarifi tam size göre:

Limonlu Sufle

Ben bal kabağı tatlısını klasik severim diyenler için daha da kolaylaştırılmış ama lezzeti de bir o kadar arttırılmış bir tarifimiz var. Fırında kolayca hazırlanan bu tarifle klasik bal kabağı tatlısı sevenler bayılacak!
 

Tarçınlı Grissini