Aşk Pastası Tarifi

Aşk Pastası

Koroplast'la sevginizi katarak pişirmesi #birliktekolay #sevgililergünü Size vereceğimiz tarifle sevdiğiniz insanı kendinize yeniden aşık etmeye ne dersiniz?🎂 Yaparken de tadarken de büyük bir keyif yaşayacağınız Aşk Pastası tarifimizi kaydetmeyi unutmayın!😍 İpucu: Koroplast Pişirme Kağıdı’nı sadece fırın tepsinizde değil, birçok nefis pasta süslemeleri hazırlarken de hayatınızı kolaylaştırır. Eritilmiş çikolatayı pişirme kağıdı üzerinde istediğiniz şekillerde dondurarak tıpkı pastaneden alınmış bir pasta hazırlayabilirsiniz.🎂 Üstelik evde sıkma torbanız yoksa Koroplast Çift Kilitli Poşet yanınızda. Köşe ucunu keserek tarifimizdeki gibi siz de uygulayabilirsiniz.😍

Hazırlanışı

Yapılışı:

1- Oda ısısındaki 4 adet yumurta ve toz şekeri köpük haline gelene kadar iyice çırpın.

2- Süt ekleyip çırpmaya devam edin.

3- Un, kakao, kabartma tozu ve vanilin ekleyip spatulayla karıştırın.

4- Kırmızı gıda boyası ekleyip rengin hamura yayılmasını sağlayın.

5- Koroplast yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine kek harcını döküp yayın.

6- 170 dereceye ayarlanmış fırında 20-30 dakika pişirin.

7- Fırından çıkan keki kağıttan kestiğiniz kalp şablonu kullanarak iki parça şeklinde kesin. Geri kalan parçalardan küçük kurabiye kalıplarıyla minik kalpler kesin. Geri kalan parçaların bir kısmını elinizle ufalayın.

8- Krem şanti, labne peniri ve sütü çırpın. Koroplast kilitli poşete koyup buzdolabına kaldırın.

9- Koroplast pişirme kağını dört parçaya kesin. Erittiğiniz çikolatadan iki yemek kaşığı kadar alıp pişirme kağıdının üzerine yayın ve bir bardağın içine koyarak dondurucuya kaldırın. 20 dakika dondurun.

10- Koroplast pişirme kağıdının üzerine bir çay kaşığı yardımıyla çikolatayla şekiller yapıp dondurucuya kaldırın 20 dakika kadar dondurun. 11- Koroplast kilitli poşetin ucunu kesin. Kekin üzerine hazırladığınız kremadan sıkın.

12- Diğer keki kremalı katmanın üzerine kapayın. Üzerini kremayla süsleyin. Ufaladığınız kek parçalarını pastanın üzerine serpin.

13- Buzdolabından çıkardığınız çikolataları koroplast pişirme kağıdından çıkararak pastanızı süsleyin.